Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 sierpnia, 2013 Tytuł artykułu

17 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej – Busker Bus 2013

Treść artykułu

 
W poniedziałek 2 września do naszego miasta po raz kolejny zawitają najlepsi uliczni muzycy, aktorzy, szczudlarze – artyści. Już tradycją bowiem jest, że w ramach festiwalu Busker Bus odbywającego się we Wrocławiu, w tym roku także w Zgorzelcu i Zielonej Górze, ludzie sztuki ulicznej zawitają do Brzegu.
Pomysłodawcą festiwalu jest Romuald Popłonyk, który jako „człowiek orkiestra” zjeździł pół świata. Ideą festiwalu już od kilkunastu lat jest pokazanie kunsztu wolnych artystów. Sam twórca o Busker Bus mówi, że " festiwal nie może być jedynie zbiorem występujących artystów, jak to często spotykamy, lecz swoistym spektaklem, jednorodną, multimedialną kompozycją." Jednego możemy być pewni – Busker Bus jest wyjątkowym wydarzeniem i  na pewno rozpromieni – smutny dla niektórych koniec wakacji i pierwszy dzień szkoły.
Przez cały dzień do Brzegu zjedzie w sumie kilkudziesięciu artystów, którzy pokażą to co potrafią najlepiej. Nie możemy podać jednak listy wykonawców, którzy przyjadą by pokazać swoje umiejętności, gdyż jedną z głównych zasad festiwalu jest fakt, że biorą w nim udział ludzie wolni, dlatego do końca nie da się przewidzieć kto odwiedzi nasze miasto. Jedno jest pewne będzie międzynarodowo, kolorowo i wesoło.
Występów spodziewać się można przez cały dzień na ulicy Długiej, w Rynku, na Placu Polonii Amerykańskiej i wszędzie tam, gdzie występujący zechcą stanąć i zagrać. W godzinach wieczornych zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic do Herbaciarni, gdzie planujemy organizację Jam Session z udziałem wszystkich buskerbus’owych artystów.
Wstęp jest bezpłatny, w myśl motto festiwalu: „Na BuskerBus nigdy nie ma i nie będzie biletów, konkursów, rankingów i tym podobnych wynalazków.” Pozostaje nam tylko zaprosić do uczestnictwa i życzyć miłej zabawy.
Szczegóły na stronie internetowej BCK: bck-brzeg.pl oraz profilu na facebook’u: facebook.com/BrzeskieCentrumKultury.
 
Kulturalny team BCK

 

Nie zapomnij udostępnić: