Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 maja, 2013 Tytuł artykułu

Utrudnienia w ruchu na moście Odry. Sprawdź, jak je ominąć

Treść artykułu

 
Najtrudniej przejechać przeprawę na Odrze w godzinach porannych (6.00-8.00) oraz popołudniowych, około 14.30-16.30. Korki samochodowe tworzą się od skrzyżowania ulic Chrobrego z Jagiełły i ciągną się aż za remontowany most na kanale Odry. To właśnie roboty związane z nową przeprawą nad kanałem są powodem utrudnień ruchu w tym rejonie miasta.
Drogowcy budują nowy most nad kanałem Odry, czyli na drodze krajowej nr 39 w kierunku na Pisarzowice i Lubszę. Elementem tej inwestycji jest przebudowa drogi dojazdowej do przeprawy-fragmentu ulicy Krakusa (w sąsiedztwie dawnych zakładów garbarskich).
 
Z konieczności wprowadzony jest ruch wahadłowy, sterowany światłami lub przez upoważnionych pracowników drogowych. Z tej ostatniej formy drogowcy korzystają, jeśli tworzą się większe korki. Utrudnień należy spodziewać się przez kilka najbliższych tygodni.
Problem z dojazdem mają również kierowcy na ulicę Cegielnianą i Grobli.
 
Zatem wybierając się w ten rejon miasta lub też w kierunku na Lubszę, Pisarzowice czy Kościerzyce warto pamiętać o utrudnieniach drogowych sprawiających wiele problemów zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego.

 

Nie zapomnij udostępnić: