Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 września, 2008 Tytuł artykułu

Dzień bez samochodu

Treść artykułu

23 września br. w Brzegu obchodzony był „Dzień bez samochodu”. W tym dniu planowano, że przed Brzeskim Centrum Kultury spotkają się dzieci z miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Niestety, kapryśna pogoda pokrzyżowała te plany organizatorom, czyli brzeskiemu magistratowi. Dlatego obchody „Dnia bez samochodu” przedszkolaki i uczniowie obchodzili w swoich placówkach. Tak było też w Przedszkolu Publicznym nr 7 Integracyjnym, gdzie dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały piękny program artystyczno – edukacyjny dotyczący ekologii i poruszania się na drodze. Ich popisom przyglądał się wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk, który wręczył maluchom dyplom i radiomagnetofon (podobne nagrody otrzymały też inne placówki).
Ponadto dzieci w PP nr 7 mogły wysłuchać strażników miejskich Sławomira Marka i Krzysztofa Lipińskiego, którzy ciekawie opowiadali przedszkolakom o bezpiecznym poruszaniu się rowerami na drodze. Poza tym najmłodsi obejrzeli pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez profesjonalnych ratowników. Przedszkolaki dostały również opaski i znaczki odblaskowe, maskotki, breloczki i smycze – materiały promocyjne miasta.
Ponadto strażnicy miejscy oraz Beata Wszoła – inspektor z Biura Urbanistyki i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta odwiedzili pozostałe brzeskie przedszkola, w których przeprowadzali z dziećmi pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze oraz ekologii.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: