Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

Rozmawiano o Oczyszczalni Przyszłości

Treść artykułu

Jak wykorzystać rezerwy wody, które uda się stworzyć? To jedno z wielu pytań, jakie padły dziś, 11 stycznia 2023 roku, podczas spotkania w Gabinecie Burmistrza.

Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu spotkał się z przedstawicielami firmy WTT Innowacje Sp. z o.o. Głównym tematem rozmów była „Oczyszczalnia Przyszłości”.

Najnowocześniejsza w Polsce oczyszczalnia, dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, będzie mogła odzyskiwać z odpadów wodę do ponownego użycia. Ważnym jej elementem jest możliwość wyeliminowania leków oraz mikroplastiku.

Oczyszczalnia, która powstanie w Brzegu, posiada technologię opracowaną przez WTT Innowacje, opartą na eliminacji mikrozanieczyszczeń, takich jak np. farmaceutyki czy pestycydy, przy jednoczesnej separacji produktów nawozowych ze ścieków. Nowoczesna technologia zapewnia ponadto przetwarzanie wszystkich odpadów powstających w oczyszczalni ścieków.

Ważne jest też to, że „Oczyszczalnia Przyszłości” będzie samowystarczalnym pod względem energetycznym zakładem produkcyjnym surowców: czystej wody (wtórnie wykorzystywanej na cele gospodarcze i komunalne) oraz nawozów naturalnych.

W rozmowach uczestniczył także Zastępca Burmistrza Bartłomiej Kostrzewa, Kierownik Biura Urbanistyki i Ochrony Środowiska – Joanna Dubas, Prezes PWiK – Artur Stecuła, Prezes BPEC – Dariusz Wawrzyniak oraz Prezes ZHK – Zdzisław Bagiński.

Nie zapomnij udostępnić: