Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 września, 2022 Tytuł artykułu

Europejskie Dni Dziedzictwa w Brzegu z wysoką frekwencją

Treść artykułu

„Połączeni Dziedzictwem” – to hasło tegorocznych jubileuszowych Europejskich Dni Dziedzictwa.  Brzeg dołączył w dniach 17-18 września br. do grona miast i gmin , w których odbywały się różnorodne wydarzenia w ramach EDD.

Pierwszą z atrakcji, w której mogli uczestniczyć brzeżanie była „Odrzańska Odyseja 2022”.  Około 240 osób odwiedziło,  zakotwiczoną w piątek i sobotę na brzeskiej przystani,  zabytkową barkę – ośrodek kulturalno – edukacyjny,  gdzie można było zapoznać się z wystawami dotyczącymi odrzańskiej drogi wodnej na przestrzeni lat oraz licznymi pamiątkami z tym związanymi. Po zabytkowej barce oprowadzał Stanisław Januszewski, historyk techniki, emerytowany profesor nadzwyczajny Politechniki Wrocławskiej i założyciel Fundacji Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu. Jednocześnie na Placu Polonii Amerykańskiej przygotowano wystawę pt. „Zabytki techniki dróg wodnych Europy”.

Natomiast 18 września można było skorzystać z kolejnej atrakcji. Było nią podzielone na dwie tury zwiedzanie gmachu brzeskiego ratusza z przewodnikiem. Wydarzenie cieszyło się wysoką frekwencją, ponieważ na wycieczki przyszło blisko 150 osób! Podczas zwiedzania można było wysłuchać opowieści przewodnika, pana Marka Pyzowskiego, o dziejach historycznej siedziby władz miejskich i wejść do wszystkich najważniejszych pomieszczeń ratusza.

Odbywające się w tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 

Nie zapomnij udostępnić: