Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 lipca, 2022 Tytuł artykułu

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Treść artykułu
W dniach 5 – 7 lipca 2022 r. w Brzegu, przed ratuszem, na Rynku stacjonuje Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” 🇵🇱. Umieszczony został w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym. Podzielono go na kilka stref odpowiadających tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. Znajdziemy tu część poświęconą symbolom narodowym, poznamy najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918 – 1921, zobaczymy też artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich, zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Wirtualny Teatr Historii odwiedził Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
„Niepodległa” przygotowała też m.in. projekcje fabularnego filmu VR 360° „Wiktoria 1920”, pokazywanego na specjalnych goglach, pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Przygotowano także filmy dla młodszych odbiorców (od 12 roku życia). Całość wystawy zamyka strefa zabawy 🥳
Samochodowi towarzyszą dwa namioty. W jednym z nich podróż w czasie zapewniają gogle VR, które pozwalają spotkać się z tenisistką Jadwigą Jędrzejewską w filmie „Dża-Dża” lub z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim w filmie „Nie kochać w taką noc”. W drugim namiocie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym ojcem niepodległości dzięki fotobudce 📸.
Z atrakcji Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani za darmo (dzieci od lat 6) dziś, 5 lipca, od godziny 12 do 18, w środę, 6 lipca, od godziny 10 do 18 i w czwartek, 7 lipca, od godziny 10 do 16. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas ok. 40 minut na obejrzenie filmu VR.
Prosimy zapoznać się z zasadami zwiedzania WTH:
oraz Fotobudki:
Wszystkich serdecznie zapraszamy! 😃
Nie zapomnij udostępnić: