Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 czerwca, 2022 Tytuł artykułu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 6 im. Tadeusza Kościuszki

Treść artykułu

„Niech żyją wakacje”

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki.

24 czerwca br. cała społeczność naszej szkoły zebrała się na boisku ORLIK, aby podsumować mijający rok szkolny. Punktualnie o godz. 9 rozpoczął się uroczysty apel, który przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Marioli Mesjasz – Walas i Honoraty Rodobolskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceburmistrz Brzegu Pan Bartłomiej Kostrzewa, ksiądz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego Marcin Czerepak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Przysiężna – Pizarska, dyrektor szkoły Pani Anna Krokosz oraz wicedyrektorzy Pani Ewa Stefanowicz i Pan Dariusz Ilów.

Jako pierwszy głos zabrał Pan Bartłomiej Kostrzewa, który wyraził radość z obecności na naszej akademii oraz życzył wspaniałych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji. Natomiast Pani Dyrektor Anna Krokosz powiedziała „Cieszę się, że podobnie jak w latach ubiegłych był to czas bezpiecznej nauki pod troskliwą opieką wychowawców i nauczycieli, dzięki którym uczniowie Szóstki zdobywali nowe doświadczenia edukacyjne. W czasach, gdy za naszą wschodnią granica toczy się wojna, to bezpieczeństwo doceniamy jak nigdy wcześniej”. Podkreśliła też, że nauczyciele i wychowawcy motywowali swoich uczniów do wyzwań, jakie niesie życie, mówiąc „Takimi wyzwaniami były w tym roku pandemia, a później wydatna pomoc, jaką nieśliście swoim rówieśnikom – uchodźcom z Ukrainy. Ten egzamin zdaliście celująco. Dziękuję nauczycielom za wkład w rozwój wiedzy i umiejętności, Księdzu proboszczowi parafii Miłosierdzia Bożego za współpracę i otaczanie duchową opieką, Radzie Rodziców za wspieranie nas w działaniach na rzecz naszych wychowanków, a Waszym rodzicom i opiekunom za służenie pomocą w procesie edukacji i wychowania”.

Po tych słowach nadszedł czas wręczenia nagród najlepszym uczniom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom. Nie zabrakło także nagród dla najlepszych i najwierniejszych czytelników. Całość zakończył barwny taniec z szarfami w wykonaniu uczennic klas trzecich. Opiekunkami dziewcząt były panie Magdalena Jasińska i Marzena Wionczek.

Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu, podróżowanie, poznawania nowych miejsc i ludzi, ale także bezpieczny odpoczynek. Życzymy więc, aby ten długo oczekiwany czas dał wszystkim tutaj obecnym dużo radości, abyśmy za dwa miesiące pełni nowych sił spotkali się ponownie przy ul. Poprzecznej.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: