Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 maja, 2022 Tytuł artykułu

Ostatni dzień XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Treść artykułu

17 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim w Brzegu zakończyły się finały wojewódzkie XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wczoraj uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który przywitał wszystkie dzieci, ich trenerów oraz rodziców, wyrażając ogromną radość z tego, że tak wspaniała impreza kolejny raz zawitała do naszego miasta. Młodych piłkarzy i piłkarki przywitał także prezes OZPN, pan Tomasz Garbowski.

Brzeskie eliminacje wojewódzkie trwały do dziś, a w zmaganiach wzięli udział najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12. O tytuł mistrza województwa opolskiego walczyło w Brzegu łącznie 59 drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych. Mistrzowie będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 14 czerwca 2022 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Do głównych celów rozgrywek należą: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, odkrywanie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Nie zapomnij udostępnić: