Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 maja, 2022 Tytuł artykułu

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Treść artykułu
Tegoroczne uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Mikołaja. Po nabożeństwie z ceremoniałem wojskowym, zebrani na mszy przeszli na Plac Polonii Amerykańskiej, by tam uczestniczyć w kolejnej części obchodów święta. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz oraz zastępca dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów ppłk Krzysztof Jaroszek, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, kompanie reprezentacyjne wojska i straży pożarnej, harcerze, poczty sztandarowe, radni miasta i powiatu, a także licznie zebrani mieszkańcy. W swoim przemówieniu Burmistrz nakreślił znaczenie i losy dokumentu spisanego przed 231 laty oraz podkreślił wagę trzeciomajowej Konstytucji w historii Polski i Europy.
 
Elementem uroczystości był Apel Pamięci, zwieńczony Salwą Kompanii Honorowej 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Na zakończenie obchodów przygotowana została część artystyczna przez artystów z Brzeskiego Centrum Kultury. Program „Witaj Maj” zaoferował gościom występy grup wokalnych „Melodia”, „Harmonia” i „Nona”, grupy „Antytemat Productions”, Zespołu Tańców Stylizowanych „Piast”, zespołu „Leśne Echo” oraz chóru „Canto Unitis” z Lewina Brzeskiego, zespołów wokalnych „Loża” i „Coda” z GBP w Skarbimierzu, a także Teatru Piosenki Biedronki z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów w spektaklu „Taki kraj”.
 
Jak co roku, na budynkach, w oknach i balkonach brzeżanie wywiesili biało-czerwone flagi, wyrażając swój patriotyzm oraz przywiązanie do barw narodowych.
Nie zapomnij udostępnić: