Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 marca, 2022 Tytuł artykułu

Rozpoczęły się prace remontowe na Wyspie Jeżynowej

Treść artykułu

Wyspa Jeżynowa położona jest pomiędzy Kanałem Młynówka a głównym nurtem Odry. Po środku biegnie tam ulica Kępa Młyńska, stąd cały teren popularnie nosi taką nazwę. Mało kto pamięta, że tereny te były wykorzystywane w połowie lat 60. minionego stulecia do realizacji filmu „Czterej pancerni i pies”. Na Wyspie kręcono sceny z odcinka nr 19 pt. „Tiergarten”, które możemy oglądać w początkowych minutach tego filmu.

W marcu 2017 roku, w gabinecie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, miało miejsce spotkanie dotyczące pomysłu na zagospodarowanie wschodniej części Wyspy Jeżynowej. Wówczas przedstawiciele inwestora zaprezentowali koncepcję planowanej inwestycji pn. ”Modernizacja jazów dla celów żeglugi wraz z zagospodarowaniem Wyspy Jeżynowej”, cele i korzyści wynikające z jej realizacji, kompleksowy zakres, rys historyczny, aspekty prawne, schematy funkcjonalne, wizualizacje i charakterystykę zastosowanej technologii.

Miło nam poinformować, że po kilku latach od pierwszych rozmów można zauważyć postęp prac remontowych na Wyspie. Pozostaje czekać na efekty oraz wykorzystanie potencjału tego terenu.

Nie zapomnij udostępnić: