Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 lutego, 2022 Tytuł artykułu

Koncepcje przebudowy ul. Poprzecznej

Treść artykułu

W październiku 2021 r. Gmina Brzeg podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla przebudowy ulicy Poprzecznej. Zgodnie z warunkami umowy biuro projektowe przedstawiło dwa rozwiązania dla przebudowy ul. Poprzecznej.

I wariant zakłada przebudowę skrzyżowań zarówno z drogą powiatową (ul. 1-go Maja i Marskiego) jak i z drogą krajową (ul. Chocimska) na skrzyżowania o ruchu okrężnym, tzw. ronda. Ponadto przy tej koncepcji rozwiązań projektowych zaproponowano wykonanie czterech zatok postojowych na ok. 17 aut przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 oraz Domu Dziecka do czasowego postoju.

II wariant zaproponowanego zagospodarowania to skrzyżowanie ul. Poprzecznej z drogą powiatową w formie ronda, natomiast zachowanie włączenia drogi gminnej do drogi krajowej jako skrzyżowanie drogi z podporządkowanej z drogą z pierwszeństwem przy wprowadzeniu wydzielonego pasa do prawoskętu. Przy tej koncepcji nie wprowadzono możliwości czasowego postoju przy obiektach użyteczności publicznej.

Dla obu wariantów planowane jest wprowadzenie wydzielonego w jezdni pasa dla ruchu rowerowego w kierunku od drogi krajowej do drogi powiatowej oraz drogi rowerowej poprowadzonej w pasie zieleni przyulicznej w kierunku przeciwnym.
Poniżej przedstawiamy przygotowane opracowania.

 

część opisowa

koncepcja 1.1

koncepcja 1.2

koncepcja 2.1

koncepcja 2.2

Nie zapomnij udostępnić: