Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 stycznia, 2022 Tytuł artykułu

Czy w Brzegu powstaną obiekty sportowo – rekreacyjne dla młodych?

Treść artykułu

Nowoczesny skatepark, przenośne lodowisko, zmodernizowany plac zabaw w Parku Centralnym – to atrakcje, z których w niedalekiej przyszłości mają szansę skorzystać mieszkańcy Brzegu. Wszystko zależy jednak od decyzji Radnych.

Już w przyszłym tygodniu, we wtorek, 11 stycznia 2022 roku, o godzinie 16:15 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Brzegu, podczas której zostanie poddany głosowaniu wniosek dotyczący zabezpieczenia środków finansowych na budowę kilku obiektów sportowych dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Gmina Brzeg pozyskała 700 000 zł dofinansowania unijnego na rewitalizację obiektów sportowo-rekreacyjnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Wniosek Gminy Brzeg, który zajął 2 miejsce na 23 aplikujące o środki samorządy, dotyczył realizacji 3 zadań: budowy skateparku, zakupu sezonowego lodowiska oraz rewitalizacji placu zabaw w Parku Centralnym. Łączna wartość planowanych inwestycji wynosi 2 900 000,00 zł. Pozostałe środki na wykonanie tych zadań muszą pochodzić z kredytu. Jeśli Radni wyrażą na to zgodę, to inwestycje będą realizowane. Jeśli nie, 700 000 zł dofinansowania zostanie przekazane przez Zarząd Województwa Opolskiego innej gminie biorącej udział w naborze wniosków.

Jaka będzie decyzja? Czy mieszkańcy naszego miasta będą mogli cieszyć się z nowych obiektów sportowo – rekreacyjnych? Dowiemy się w najbliższy wtorek, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej! Zachęcamy Państwa do śledzenia transmisji.

Nie zapomnij udostępnić: