Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 grudnia, 2021 Tytuł artykułu

Bankowcy dla Edukacji – brzescy uczniowie z PSP nr 3 spotkają się z ekspertami bankowości

Treść artykułu

Program „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie, którego fundamentem jest bezprecedensowe w skali kraju zaangażowanie całego bankowego sektora gospodarki w masowe działania edukacyjne. Ta wyjątkowa inicjatywa, ukierunkowana na podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej i kompetencji cyfrowych społeczeństwa. W ramach 15 dedykowanych projektów dotarła już do ponad 2 mln odbiorców – dzieci, młodzieży, studentów, przedstawicieli różnych grup zawodowych oraz seniorów.

Edukacja ekonomiczna i bezpieczeństwo cyfrowe są ważne na każdym etapie życia, podobnie jak rozumienie stale zmieniających się problemów z obszaru bankowości. Już od najmłodszych lat spotykamy się z cyfrową rzeczywistością – telefon, tablet, komputer, karta płatnicza, aplikacje mobilne czy media społecznościowe. Gmina Brzeg, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, bez wahania zaangażowała się w promowanie wiedzy o właściwym wykorzystywaniu nowoczesnych technologii czy też w edukację dzieci i młodzieży z zakresu bankowości. Istotne jest bowiem, by pamiętać o kształtowaniu właściwych postaw w obszarze bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Miło jest nam poinformować Państwa, że Warszawski Instytut Bankowości, dzięki współpracy z Gminą Brzeg, ufundował wyjątkową nagrodę dla laureatów konkursu pt. „Rozświetlone miasto – konkurs dekoracji Bożonarodzeniowych”, którą zwycięzcom przekazał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Przypomnijmy, że w kategorii szkół podstawowych wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 i to właśnie jej uczniowie mogą pojechać do Warszawy, by spotkać się z przedstawicielami sektora finansowego i ekspertami bankowości, uczestniczyć w prelekcji oraz skorzystać z innych, specjalnie przygotowanych atrakcji. Zdobyta wiedza pozwoli młodemu pokoleniu właściwie korzystać z nowoczesnych technologii i bezpiecznie wkroczyć w świat bankowości mobilnej.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: