Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 listopada, 2021 Tytuł artykułu

INFORMACJA W ZAKRESIE REMONTU UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

Treść artykułu

Wykonany przez Gminę Brzeg remont ulicy Powstańców Śląskich nie obejmował swoim zakresem wymiany oświetlenia ulicznego. Znajdujące się na tej drodze latarnie oświetleniowe stanowią własność TAURON Nowe Technologie S.A.

Gmina Brzeg już w lipcu, a następnie w grudniu 2020 roku informowała TAURON o planowanym remoncie ulicy Powstańców Śląskich oraz zawnioskowała o zaplanowanie na 2021 rok wymiany infrastruktury oświetleniowej wraz z jej rozbudową, w zakresie doświetlenia przejścia dla pieszych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Następnie, niezwłocznie po decyzji Premiera o rekomendowaniu remontu ulicy Powstańców Śląskich do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, informacja o rozpoczęciu realizacji zadania drogowego przez Gminę Brzeg została przekazana do TAURON. Od kwietnia br. TAURON Nowe Technologie przystąpił do organizacji materiałów i zasobów pozwalających na wymianę i rozbudowę oświetlenia drogowego na ulicy Powstańców Śląskich. Zgodnie z ustaleniami oraz zawartą umową, termin zakończenia zadania w zakresie oświetlenia miał nastąpić do 30 września 2021r., a więc przed końcowym terminem wykonania remontu drogi gminnej.

Niestety, pomimo wszelkich starań podjętych przez Burmistrza Brzegu oraz pracowników Urzędu Miasta, TAURON Nowe Technologie S.A. po raz kolejny nie zrealizował swoich robót budowlanych zgodnie z ustaleniami. W listopadzie br. Gmina Brzeg otrzymała od przedstawiciela TAURON informację o problemach z zakończeniem realizacji robót budowlanych, w związku z odmową wykonania zamówienia i rezygnacją z kontraktu przez dostawcę, który był odpowiedzialny za dostarczenie słupów i opraw na ul. Powstańców Śląskich. Deklarowany obecnie ostateczny termin zakończenia przedsięwzięcia przez TAURON Nowe Technologie S.A. to przełom stycznia i lutego 2022 roku.

Informuję, że przedstawiciele Gminy Brzeg dołożą wszelkich starań, aby rozpoczęte przez TAURON zadanie zostało doprowadzone do końca, a ulica Powstańców Śląskich stała się w pełni funkcjonalną i bezpieczną drogą gminną.

Nie zapomnij udostępnić: