Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 października, 2021 Tytuł artykułu

Turystyczna szkoła – Mobilne Centrum Edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu

Treść artykułu

W czwartek, 7 października br., do Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu przyjechało Mobilne Centrum Edukacji. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce, a także zwiedzania różnych zakątków kraju, przeznaczając na to również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

Burmistrz Jerzy Wrębiak odwiedził Mobilne Centrum Edukacji, sprawdzając, jakie nowinki technologiczne ma do zaoferowania. To nowoczesna, multimedialna przestrzeń, pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Cała przestrzeń jest podzielona na kilka stref, a na wejściu wita gości humanoidalny robot. Dzieci i młodzież mogą skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality, pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie brakuje także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak kompletowanie plecaka turystycznego i apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu.

Celem tego projektu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z polskimi walorami turystycznymi, a przy tym edukowanie na temat bezpiecznego i świadomego podróżowania. Uczniowie z brzeskich szkół mogą skorzystać z oferty Mobilnego Centrum Edukacji, dzięki inicjatywie Pana Posła Marcina Ociepy, w dniach 7-8 października br.

 

Nie zapomnij udostępnić: