Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 września, 2021 Tytuł artykułu

Podpisanie umowy na przejścia dla pieszych

Treść artykułu

W środę, 15 września br., w gabinecie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka podpisana została umowa dotycząca zadania „Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniach w ciągu ulicy Robotniczej”.  Zadanie polegać będzie na przebudowie sześciu przejść dla pieszych w obrębie trzech skrzyżowań ulicy Robotniczej z ulicami Słowiańską, Piłsudskiego i Partyzantów w Brzegu, w celu poprawy bezpieczeństwa.

Przejścia zostaną doświetlone, a bariery architektoniczne usunięte. Planowane jest także zamontowanie progów zwalniających i pasów akustycznych oraz odnowienie oznakowania pionowego i poziomego. Dodatkowo wymieniona będzie nawierzchnia jezdni na asfalt o podwyższonej przyczepności oraz naprawione zostaną chodniki w pobliżu tych przejść. Zadanie będzie realizowane przy wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawca robót to firma Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „JARZĄBEK” Spółka Jawna. Umowny koszt realizacji zadania został oszacowany na kwotę 1.045.142,77 zł., z czego 810.960,00 zł, czyli 80% wartości, stanowić będzie dotacja z RFRD.

 

Nie zapomnij udostępnić: