Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 września, 2021 Tytuł artykułu

Samoobsługowy alkomat dostępny dla kierowców chcących sprawdzić swój stan trzeźwości

Treść artykułu

Samoobsługowy alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu jest dostępny dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie jest proste w obsłudze i dostępne każdego dnia, przez całą dobę. Warto z niego skorzystać jeśli masz wątpliwości czy już możesz bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Kierowcy, którzy decydują się na badanie stanu trzeźwości przed wyruszeniem w drogę, wykazują się dużą świadomością i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo innych. Dzięki takiej postawie na naszych drogach jest coraz bezpieczniej.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego  Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który w 2018 r. na zakup urządzenia przekazał środki z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wraz z szefem brzeskiej Policji mł. insp. Zbigniewem Stanowskim, zachęcają do korzystania z alkomatu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożyciu alkoholu i po przespanej nocy, w organizmie może się znajdować niedozwolona dawka.

Przypominamy!

– jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie;

– w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo – pamiętajmy o tym!

 

Nie zapomnij udostępnić: