Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 sierpnia, 2021 Tytuł artykułu

Spotkanie dot. organizacji w Brzegu encuentro

Treść artykułu

W poniedziałek, 23 sierpnia br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak gościł w swoim gabinecie Panią Ewę Marię Sikorską z Fundacji Tango-Si. Tematem spotkania była organizacja w Brzegu wydarzenia Encuentro Milonguero, połączonego ze zwiedzaniem miasta. Wstępny termin to 27-29 maja 2022 roku. Natomiast tradycyjna, 15. już edycja Tango Festival Alegria en Brzeg planowana jest na termin 1-3 lipca 2022 roku.

Czym jest encuentro? W tego typu spotkaniu uczestniczy zazwyczaj 100-200 osób. To często ciąg kilku milong z przerwami, w tym samym miejscu, odbywających się podczas weekendu. O muzykę dbają najlepsi, wyspecjalizowani w graniu na encuentro DJe. Uczestnikami są osoby z całego świata.

Charakterystyczne dla encuentro jest niezmiennie bliskie trzymanie, posługiwanie się kodem mirada/cabeceo, a celem jest stworzenie przyjaznej wspólnej przestrzeni między tańczącymi (dobre połączenie w parze oraz płynny ruch na parkiecie). Tańcząc, jesteśmy skromni, nie wykonujemy kroków na pokaz, nie popisujemy się. Spotykamy się po to, by tworzyć wspólny taniec i przestrzeń – nie po to by na nas patrzono.

Tego typu spotkania to bardzo tradycyjne milongi, odnoszące się do klimatu milong z Buenos Aires.

 

Nie zapomnij udostępnić: