Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 sierpnia, 2021 Tytuł artykułu

Awarie oświetlenia ulicznego na terenie Brzegu

Treść artykułu

Na terenach gminnych i drogach publicznych w Brzegu zlokalizowanych jest ok. 3100 opraw oświetleniowych należących do dwóch właścicieli, tj. firmy TAURON Dystrybucja S.A. (1460 opraw) oraz Gminy Brzeg (1640). Konserwację oświetlenia ulicznego TAURON Dystrybucja S.A. prowadzi firma TAURON Nowe Technologie S.A., natomiast konserwację oświetlenia ulicznego, będącego na majątku Gminy, prowadzi firma ADREL Sp. z o.o. w Brzegu.

Czasami zdarza się, że lampy uliczne przestają świecić. Spowodowane jest to najczęściej awariami poszczególnych lamp lub kabli zasilających. Wówczas nie świecą wybrane punkty lub całe obwody. Uszkodzenia lamp powodowane są także dewastacjami i zdarzeniami drogowymi (kolizje lub wypadki). Zauważone awarie na bieżąco zgłaszane są przez pracowników Urzędu Miasta w Brzegu do podmiotów odpowiedzialnych za ich konserwację. Wymiana niesprawnych źródeł światła i naprawa drobnych uszkodzeń wykonywane są bezzwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, w najbliższym możliwym terminie. Trudniejszymi i wymagającymi dłuższych działań przypadkami są naprawy uszkodzonych podziemnych linii kablowych. Wymagają one sprowadzenia specjalistycznego laboratorium z Opola, odnalezienia miejsca uszkodzenia i dopiero wtedy wykonania naprawy. W takich przypadkach, jeżeli jest to możliwe, firmy konserwujące dokonują tymczasowego przepięcia obwodów oświetleniowych w celu zapewnienia ciągłości oświetlenia.

Wyłączenie lamp z użytkowania zdarza się także w trakcie przebudów lub remontów ulic. Obecnie częściowo niedoświetlone są ulice Jana Pawła II i Powstańców Śląskich, w związku z prowadzonymi tam robotami budowlanymi obejmującymi m.in. wymianę oświetlenia.

W przypadku zauważenia awarii oświetlenia ulicznego, prosimy Państwa o zgłaszanie tych przypadków do Biura Budownictwa i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Brzegu pod nr tel. 77 416 80 31 w godz. 7:15 – 15:15 od poniedziałku do piątku, a w pozostałym czasie do monitoringu Straży Miejskiej pod nr tel. 77 416 06 60. Uzyskane od Państwa informacje pomogą w szybszym i sprawniejszym usuwaniu awarii oświetlenia.

Nie zapomnij udostępnić: