Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 sierpnia, 2021 Tytuł artykułu

Debiut Natalii Bajor na IO

Treść artykułu

Brzeska tenisistka stołowa Natalia Bajor dzielnie walczyła w swoim debiucie na 32. Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, będąc najmocniejszym ogniwem polskiej reprezentacji i aż szkoda, że Trener Polki wystawił ją tylko do turnieju drużynowego. Kreowana na liderkę Polek – Li Qian całkowicie zawiodła, będąc kompletnie bez formy (lub bez treningu, ponieważ przez 1,5 roku przebywała w Chinach i nic nie wiedzieliśmy o jej treningach, ani formie). Tym samym w grze indywidualnej przegrała gładko już w swoim pierwszym pojedynku, ulegając 48-letniej Australijce J.F. Lay 2-4 i odpadając z turnieju. Słabiej zagrała również Natalia Partyka, która w rundzie zasadniczej także musiała uznać wyższość dużo niżej notowanej rywalce z Egiptu – Diny Meshref, przegrywając 2-4 i kończąc swój udział w grze pojedynczej na IO.

Natomiast w turnieju drużynowym to czterokrotna Mistrzyni Polski, brzeżanka – Natalia Bajor nadawała ton rywalizacji. W spotkaniu 1/8 finału Polki mierzyły się z Koreą Południową i w grze podwójnej Natalia Bajor z Natalią Partyką uległy swoim przeciwniczkom dopiero po 5-setowym thrillerze wynikiem 2-3 (-6, -10, 11, 4, -11). Z kolei w pierwszej grze singlowej Li Qian przegrała wyraźnie z Jeon Jihee 0-3 (-4, -8, -3), a w drugiej ponownie niezwykle dobre wrażenie pozostawiła po sobie Natalia Bajor, ulegając 2-3 (-4, -7, 9, 8, -5) Shin Yubin.

To był kolejny dobry występ brzeskiej pingpongistki, po Mistrzostwach Europy w Warszawie, gdzie dotarła aż do 1/8 finału, minimalnie przegrywając z późniejszą Mistrzynią Europy, Niemką – Petrissą Solią 3-4 (mając dwie piłeczki meczowe).

Teraz naszą zawodniczkę czeka start w ramach Czech International Open Olomuniec, gdzie zagra w dniach 21-25 sierpnia, będąc rozstawiona z piątym numerem w gronie 75 tenisistek stołowych.

24-letniej brzeżance należą się brawa za tak dzielny debiut na Igrzyskach Olimpijskich – jesteśmy przekonani, że na turniej olimpijski wróci bogatsza o doświadczenie z Tokio, odnosząc znaczące sukcesy, czego włącznie z olimpijskim złotem jej życzymy!

fot. PZTS

Nie zapomnij udostępnić: