Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 lipca, 2021 Tytuł artykułu

Kajakowe wyzwanie na Marinie

Treść artykułu

„Kajakowe Wyzwanie” to challenge zorganizowany przez MOSiR w Brzegu. Aby wziąć w nim udział, należy wypożyczyć kajak (można to zrobić codziennie w godzinach 11.00-19.00), zgłosić pracownikowi przystani chęć startu i ruszyć na trasę. Zostanie wówczas zmierzony czas, a następnie umieszczony w tabeli wyników. Liczba prób jest nieograniczona. Wyniki będą zapisywane do 27 sierpnia włącznie.
Trzeba też pamiętać, że w okresie letnim mogą zdarzyć się sytuacje, że wysoki stan Odry albo warunki pogodowe uniemożliwią korzystanie z kajaków i wówczas rywalizacja może być czasowo wstrzymana. Dlatego organizatorzy radzą, aby nie czekać na ostatnią chwilę.
Obowiązują następujące kategorie (bez względu na wiek): dwójki męskie, dwójki żeńskie, dwójki mieszane, jedynki żeńskie i jedynki męskie. Jedna osoba w danej kategorii może uczestniczyć tylko w jednej osadzie.
Rywalizacja ma charakter rekreacyjny – każdy uczestnik wypożycza i korzysta z kajaków na własną odpowiedzialność, zgodnie z obowiązującym Regulaminem Wypożyczalni Kajaków Mariny Brzeg, dostępnym na przystani. Pierwsza godzina korzystania z kajaków jest bezpłatna, druga i kolejne kosztują 10 zł.
Regulamin: tutaj

„Kajakowe Wyzwanie” to tylko jedna z wodnych atrakcji tego lata. 31 lipca odbędą się też zawody z cyklu „Kajaki na Marinie”, rozgrywane w ramach Brzeskiej Wakacjady 2021. Tym razem będzie to już III Kajakowa Ósemka, czyli wyścigi, w trakcie których najtrudniejsza technicznie część trasy ma kształt „ósemki”. Zgłoszenia będą przyjmowane e-mailem pod adresem mosir.sport@brzeg.pl
W tym roku w Kajakowej Ósemce będą obowiązywały trzy kategorie: męska jedynka, żeńska jedynka i dwójki mieszane. Po zawodach, będzie na Państwa czekała dodatkowa atrakcja: możliwość spróbowania sił na smoczych łodziach! Uczestnicy Kajakowego Wyzwania, obok uczestników zawodów Ergowiosła – Halowy Rekord Brzegu, zostaną uhonorowani 28 sierpnia, podczas wodnego pikniku, gdzie będzie także podsumowany sezon.

Jeśli komuś mało kajaków i lubi spokojną wodę, bez nurtu, to 1 i 29 sierpnia od godz. 11.00 – 15.00, kajaki będą bezpłatnie dostępne na ośrodku letnim przy ul. Korfantego. Wkrótce więcej informacji.

Nie zapomnij udostępnić: