Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lipca, 2021 Tytuł artykułu

Zachęcamy do udziału w oficjalnym otwarciu wystawy pn. „Wybrane Monety Polskie”

Treść artykułu

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w oficjalnym otwarciu wystawy pn. „Wybrane Monety Polskie”, które odbędzie się we wtorek, 20 lipca br. o godzinie 13:00 przed gmachem II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 1 Maja 7 w Brzegu.

Wystawa pt. „Wybrane Monety Polskie” to ekspozycja plansz z wizerunkami monet, pochodzącymi z różnych lat, których jedynym emitentem jest Narodowy Bank Polski. Wśród prezentowanych monet będzie można zobaczyć m.in. srebrną i złotą monetę upamiętniającą setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego wydaną w 2021 roku, czy monetę upamiętniającą Rok 2000, czyli przełom tysiąclecia. Wśród prezentowanych monet jest także ta z cyklu Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej z wizerunkiem Czesława Niemena.

Celem wystawy jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy mieszkańców miasta oraz regionu w zakresie współczesnego wzornictwa dotyczącego projektowania monet. Obecnie nie wszyscy wiedzą, że monety są projektowane przez artystów profesjonalistów i odnoszą sukcesy na międzynarodowych wystawach. Można je nabyć w oddziałach NBP i kolekcjonować.

Nie zapomnij udostępnić: