Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 lipca, 2021 Tytuł artykułu

Przypominamy o bezpłatnych sposobach pozbycia się odpadów wielkogabarytowych

Treść artykułu

W Brzegu odpady wielkogabarytowe takie jak: stare meble, dywany, duże zabawki, wózki dziecięce i inne, można oddać na dwa sposoby:

– zgłosić telefonicznie konieczność odbioru tego typu odpadów do Zakładu Higieny Komunalnej Sp. z o.o. w Brzegu (tel. 77 4162677 lub 77 4167365 wew. 21) lub do Urzędu Miasta w Brzegu (tel. 77 4160519), z informacją o miejscu pojemników, przy których wystawiono odpady. Wówczas ZHK Sp. z o.o. zabierze wystawione odpady w ciągu  3 dni roboczych, licząc od dnia zgłoszenia;
– zawieść we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów  Komunalnych (PSZOK) na ul. Saperską 1 w Brzegu (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 1000-1700).

Prosimy o przestrzeganie powyższych sposobów pozbycia się odpadów wielkogabarytowych.

Niestety, zalegające przez dłuższy czas, duże ilości odpadów wielkogabarytowych przy pojemnikach na odpady świadczą o tym, że niektórzy mieszkańcy wystawiają wielkogabaryty bez dokonania stosownego zgłoszenia do ZHK Sp. z o.o. lub do Urzędu Miasta. Takie zachowania bardzo negatywnie wpływają na estetykę naszego miasta.

Dlatego przypominamy: nie wywiozłeś wielkogabarytów sam, koniecznie zgłoś wystawione odpady do ZHK Sp. z o.o. lub do Urzędu Miasta.

Nie zapomnij udostępnić: