• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Udany występ Natalii Bajor na ME w tenisie stołowym

Treść artykułu

W dniach 22 – 27 czerwca na warszawskim Torwarze odbyły się Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, z udziałem 95 kobiet i 106 mężczyzn. Polskę reprezentowało 5. zawodniczek i 5. zawodników. W reprezentacji kobiet wystąpiła brzeżanka Natalia Bajor (studentka studiów magisterskich WSZiA w Opolu), która znakomicie spisała się w koronnej konkurencji singlowej, dochodząc do 1/8 finału. W 1. pojedynku stoczyła bardzo morderczy 7-setowy mecz z Greczynką Aikatrreni Toliou, który wygrała 4-3 (-8,-10,8,6,7,-9,10). Natalia w tym meczu przegrywała z tą defensorką 0-2 w setach i w 3. secie 1-4, ale znakomicie wyszła z opresji. W meczu o 1/16 finału nasza pingpongistka wygrała pewnie 4-1 z Czeszką Haną Matelovą (rozstawiona na turnieju z nr 11, a w rankingu światowym plasującą się na 51 pozycji, natomiast Natalia w tym turnieju była rozstawiona na 25 miejscu, a w rankingu światowym jest sklasyfikowana na 93 miejscu). W szóstym dniu mistrzostw brzeżanka spotkała się o wejście do ćwierćfinału z gwiazdą światowego tenisa stołowego Niemką Petrissą Solią (rozstawioną w Warszawie na 2.pozycji, a w światowym rankingu notowaną na 20 miejscu. Natalia uległa swojej przeciwniczce 3-4 (18-16,11-8,2-11,8-11,11-9,11-13,9-11), po fantastycznym i najlepszym w życiu meczu! Polka była o krok od sprawienia największej niespodzianki mistrzostw. W szóstej partii aktualna mistrzyni Polski, przy prowadzeniu w setach 3-2, nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Trener kadry Polski Zbigniew Nęcek powiedział – „Nie boję się określić, że to był najlepszy pojedynek w całej karierze Natalii. To był najwyższy światowy poziom. Do pełni szczęścia zabrakło dwóch piłeczek – chwalił swoją podopieczną trener. Natalia na przestrzeni dwóch ostatnich dwóch lat bardzo się rozwinęła. Świetnie nam się współpracuje. Uważam, że mimo porażki, ten pojedynek pokazał Natalii, że może rywalizować na równi z najlepszymi zawodniczkami na świecie – dodał szkoleniowiec polskiej kadry „. Pogromczyni Natalii wywalczyła w niedzielę tytuł mistrzyni Europy, pokonując w finale 4-1 (7,3,9,-4,2) Shan Xiaona. Oprócz Natalii w turnieju głównym ME wystąpiło jeszcze w grze pojedynczej sześcioro reprezentantów Polski. Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas dotarli o 1/16 finału, a Katarzyna Węgrzyn, Katarzyna Grzybowska – Franc, Marek Badowski i Natalia Partyka odpadli w 1/32 finału. Anna Węgrzyn, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski nie przeszli eliminacji. Ponadto Natalia startowała w grze podwójnej z Natalią Partyką, ale w 1/16 finału przegrały 1-3 z Georginą Pota (Węgry) i Britt Eerland (Holandia). W grze mieszanej Natalia, wspólnie z Samuelem Kulczyckim nie wykorzystali swojej szansy na występ w 1/16 finału, ulegając 0-3 parze słoweńskiej Katarina Strazar/Deni Kozul. Jedyny medal dla Polski wywalczył Jakub Dyjas, grając wspólnie ze Belgiem Cedricem, w finale przegrywając 1-3 (-10,-8,8,-7) z parą rosyjską Lev Katsman/Maksim Grebniev.