Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Dominika Zamara wystąpiła w Brzegu

Treść artykułu

Do Sali Pinottiego brzeskiego Zamku Piastów Śląskich zawitała, w sobotę, 26 czerwca br., światowej sławy diva operowa – Dominika Zamara, która wraz z fortepianistą – Stanisławem Deją zaprezentowała się w Recitalu Bel Canto. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji – Anna Zalewska.

Dominika Zamara dała prawdziwy popis swoich umiejętności, za co na koniec otrzymała od publiczności owacje na stojąco. Burmistrz dziękując za tak wyjątkowy występ przekazał na ręce artystki bukiet kwiatów oraz upominek miejski, a na ręce fortepianisty upominek miejski. Burmistrz korzystając z obecności Posłanki do Parlamentu Europejskiego IX kadencji Anny Zalewskiej, podziękował jej za pomoc przy wsparciu ważnych dla miasta inwestycji.


Dominika Zamara – urodziła się 11 sierpnia, 1981 roku we Wrocławiu, gdzie w 2007 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego, na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Następnie otrzymała roczne stypendium na naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie, kształcąc tam swój głos u wielu wybitnych mistrzów sztuki i techniki bel canto, jak m.in. Bruno Pola, Enrico De Mori, Alida Ferrarini, Mario Melani, Daniele Anselmi, czy Alessandra Althoff-Pugliese. Obecnie współpracuje z agencjami artystycznymi nie tylko w całej Europie, ale i Stanach Zjednoczonych. Karierę rozpoczęła tournee po Francji w 2008 roku, gdzie występowała u boku wybitnego, francuskiego organisty Fabrice’a Pitrois’a.  W 2009 roku zadebiutowała we Włoszech, śpiewając w Padwie partię Mimi w operze Pucciniego “Cyganeria” oraz partię Giorgietty w operze “Płaszcz” (“Il tabarro”), pierwszej części tzw. “Tryptyku”. Wzięła udział w licznych koncertach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod batutą włoskiego dyrygenta, Maestro Enrico De Mori. W 2012 roku zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, w Warner Grand Theater w Los Angeles, występując wspólnie z kompozytorką Marią Newman i orkiestrą kameralną z Holywood. Koncertowała także w Malibu, Nowym Jorku oraz w Eureka Springs w stanie Arkansas z międzynarodową orkiestrą symfoniczną pod batutą dyrygenta Thomasa Chun-yu Chena – podczas tamtejszego festiwalu muzyki klasycznej. We wrześniu 2013 roku zadebiutowała w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Nowym Jorku, w Avery Fischer Hall przy Metropolitan Opera, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej liczącej 120 instrumentów. Koncert poprowadził znany aktor, reżyser i producent Kevin Spacey.

 

Nie zapomnij udostępnić: