Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Uroczyste otwarcie strażnicy w Brzegu po termomodernizacji

Treść artykułu

Po gruntownej termomodernizacji, we wtorek, 22 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Krzysztof Kędryk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu bryg. Dariusz Gieroń, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, czy Poseł na Sejm RP Paweł Kukiz.

Zmodernizowana strażnica zyskała 160 ogniw fotowoltaicznych, nowe okna, system grzewczy, a także docieplenie ścian. Remont trwał ponad rok, jednak widać, że warto było czekać na efekt końcowy.

Podczas przemówienia Burmistrz Brzegu nie krył radości z tego, że kolejna siedziba służb mundurowych w Brzegu zyskała nowy blask, a także została doposażona w profesjonalny sprzęt, który pozwoli na znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Burmistrz podziękował również wszystkim strażakom za dotychczasową pomoc, którą niosą na co dzień, ryzykując swoje zdrowie i życie, aby ratować nas w kryzysowych sytuacjach, tak było m.in. w październiku 2020 roku, kiedy naszemu miastu groziła powódź i właśnie m.in. dzięki sprawnej akcji strażaków udało się temu zapobiec. Kończąc burmistrz złożył na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu okolicznościowy list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów.

Nowa strażnica i samochody pożarnicze zostały także poświęcone, przy czym życzono strażakom tylu samo powrotów z akcji ratowniczych, co wyjazdów na nie.

 

Nie zapomnij udostępnić: