Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Treść artykułu

Karta Dużej Rodziny w aplikacji  mObywatel

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że   w dniu  9 czerwca 2021 roku,   weszła w życie  zmiana do ustawy o Karcie Dużej Rodziny ( Dz. U. z 2021 r. poz.952 ),  która między innymi, umożliwia korzystanie z elektronicznej Karty Dużej Rodziny,  wyświetlanej w aplikacji  mObywatel.

Każdy posiadacz aktywnej Karty ( niezależnie od tego, czy posiada  Kartę w formie  tradycyjnej, elektronicznej, czy  w obu formach )  będzie mógł  wyświetlić ją w aplikacji mObywatel.

Oznacza to, że posiadacze kart  w formie tradycyjnej nie będą musieli składać wniosku o domówienie elektronicznej formy karty.

Do aktywacji dokumentu w aplikacji mObywatel wykorzystywany jest Profil Zaufany lub inny środek identyfikacji dostępny na tzw. węźle krajowym.

Osoby, które  nie będą miały dostępu do aplikacji mObywatel, będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych.

Zmianie ulega również opłata za wydanie  duplikatu i za domówienie tradycyjnej formy Karty ( dla posiadających ją w formie elektronicznej )  i od  9 czerwca 2021 r., jest to  kwota  jednakowa  dla obu przypadków, wynosząca  po  10 zł.

Zachęcamy do korzystania z udostępnionej aplikacji, gdyż funkcjonująca obecnie aplikacja mKDR zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021.

 

Co zrobić, aby aplikację Karty Dużej Rodziny mieć w swoim telefonie? To proste! Obejrzyjcie instruktaż.

Więcej  https://www.gov.pl/…/karta-duzej-rodziny-juz-w-mobywatelu

Nie zapomnij udostępnić: