Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Iluminacja brzeskiego ratusza oficjalnie zainaugurowana!

Treść artykułu
W poniedziałkowy wieczór, 14 czerwca br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z Prezesem Tauron Nowe Technologie Arturem Warzochą dokonali oficjalnej inauguracji iluminacji brzeskiego ratusza. To swoiste zwieńczenie kompleksowego remontu tego renesansowego obiektu, który rozpoczął się pięć lat temu.
 
Instalacja iluminacji ratusza w Brzegu, która powstała we współpracy Gminy Brzeg ze spółką Tauron Nowe Technologie, liczy ok. 160 LED-owych lamp, które są zarówno rozwiązaniem przyjaznym środowisku, jak i energooszczędnym, a do tego z pewnością ukazują XVI-wieczną perłę renesansu w pełnej krasie. Burmistrz podziękował mieszkańcom za to, że byli świadkami tego wydarzenia.
 
Na tym jednak nie koniec współpracy pomiędzy Gminą Brzeg a firmą Tauron Nowe Technologie. Podświetlony został również budynek brzeskiego magistratu oraz wymienione zostało oświetlenie uliczne miasta. Wszystkie wspomniane zadania zostały zrealizowane w ramach bieżącego utrzymania oświetlenia na terenie miasta.
 
Po zakończeniu oficjalnej części był zatem moment na to, aby podziwiać efekty wykonanych prac i podziękować za nie przedstawicielom Tauron Nowe Technologie. Goście burmistrza mieli także okazję do zwiedzenia historycznych wnętrz ratusza. 
Nie zapomnij udostępnić: