Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Brzeg- Gminą na 5!

Treść artykułu

Miasto Brzeg zdobyło prestiżowy tytuł Gminy na 5 w edycji 2020/2021 roku! przyznawany przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Coroczny ranking przygotowywany jest przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dzięki zaangażowaniu studentów i doktorantów, skupionych w Studenckim Kole Naukowym Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych zgromadzono ogromną wiedzę o samorządach, wynikającą z przeprowadzonych badań naukowych pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej.

Badanie „Gminy na 5!” zostało zrealizowane już po raz dwunasty przez niezależny zespół ekspertów – studentów i naukowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przebadano ponad 650 gmin z całej Polski. Badano jakość i profesjonalizm obsługi zapytań petentów w urzędzie, udzielonych odpowiedzi dotyczących możliwości inwestowania na terenie gminy. Brzeg zajął prestiżowe miejsce w gronie gmin, które najlepiej współpracują  w/w zakresie.

Celem Badania projektu „Gmina na 5!” jest analiza działań polskich gmin. Badania miały na celu zaprezentowanie, jak przebiega współpraca gmin z lokalną społecznością oraz pokazanie swojego partnerskiego nastawienia dla lokalnych przedsiębiorców i inwestorów zewnętrznych. Z dużą uwagą analizowano jak gminy wywiązują się z powierzonych oczekiwań, jak również jakich używają narzędzi oraz metod do realizacji zadań. Ranking „Gmina na 5″ przygotowywany jest, aby wybrać i wyróżnić gminy w zakresie obsługi inwestorów. Studenci biorący udział w projekcie wcielają się w rolę „tajemniczego klienta”, dzwoniąc do poszczególnych urzędów i podając się za potencjalnego inwestora. Ich ocenie podlega gotowość jednostek samorządu terytorialnego do obsługi drogą elektroniczną inwestorów oraz przedsiębiorców, a w badaniu oceniane są dwa obszary: funkcjonalność oficjalnej witryny internetowej oraz możliwość kontaktu elektronicznego.
Spośród blisko 800 przebadanych w tegorocznej edycji gmin, nasze miasto zajęło 49 miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: