Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 maja, 2021 Tytuł artykułu

Uroczyste podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Treść artykułu

W poniedziałek, 17 maja br. w Wielkiej Sali Stropowej brzeskiego Ratusza odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy z przedstawicielami samorządów, z terenu województwa opolskiego, podpisywał Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski. Zanim to nastąpiło Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przywitał zebranych gości, a następnie jako pierwszy, reprezentując Gminę Brzeg, podpisał umowy na dofinansowanie dla dwóch zadań: Przebudowę ulicy Jana Pawła II oraz Remont ulicy Powstańców Śląskich.

Przebudowa ulicy Jana Pawła II ma objąć swoim zakresem przebudowę jezdni, chodników, wjazdów, skrzyżowań (w tym budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Piastowskiej) i oświetlenia ulicznego. Prace obejmą także kanalizację deszczową. Utworzone zostaną miejsca postojowe i wydzielone pasy rowerowe wzdłuż jezdni. Zaplanowano także prace związane z zielenią i oznakowaniem. Realizacja zadania przewidziana jest w cyklu dwuletnim, tj. w 2021 i 2022 roku. Z kolei na ulicy Powstańców Śląskich zaplanowano remont jezdni, chodników i zjazdów. Wykonane będzie także nowe oznakowanie i prace przy zieleni. Realizację tego zadania zaplanowano w całości na 2021 rok.

Łącznie Gmina Brzeg na wspomniane zadania otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 4.905.408, 70 zł!

Po zakończeniu oficjalnej części Burmistrz Brzegu oprowadził Wojewodę Opolskiego po wyremontowanych wnętrzach brzeskiego Ratusza.

 

Nie zapomnij udostępnić: