Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 maja, 2021 Tytuł artykułu

Sezon na ciepło przez cały rok

Treść artykułu

Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. pracuje, dostarczając mieszkańcom Brzegu ciepło i ciepłą wodę niezależnie od pory roku wtedy, gdy jest ono potrzebne.

Jak to działa?

Standard ciepła całorocznego realizowany jest w Brzegu w budynkach mieszkalnych wyposażonych w system dostarczania ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej działających w oparciu o jednofunkcyjny węzeł cieplny oraz mieszkaniowe węzły cieplne potocznie zwane „logotermami” Węzły cieplne wyposażone są w urządzenia, które sterują dostawą ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku, utrzymując zadane parametry temperaturowe instalacji wewnętrznej w budynku. Właściciel mieszkania sam decyduje, czy chce uruchomić centralne ogrzewanie.

Pogoda w ostatnich latach bywa nieprzewidywalna, wiosną i jesienią, a nawet latem zdarzają się pojedyncze dni, gdy temperatura nagle spada i dobrze jest wówczas dogrzać przez chwilę mieszkanie. takie możliwości dają nam właśnie węzły mieszkaniowe. Uruchomienie centralnego ogrzewania nie wymaga od właściciela mieszkania kontaktu z pracownikami BPEC lub zarządcą budynku. Lokator samodzielnie może włączyć ogrzewanie, tak jak ma to miejsce w przypadku dwufunkcyjnych pieców gazowych, korzystając z zainstalowanego w mieszkaniu panelu sterującego. Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pracuje w ruchu ciągłym, w dzień i w nocy, przez cały rok i wytwarza ciepło, które płynie w sieci ciepłowniczej, a ilość wytwarzanego ciepła warunkowana jest potrzebami mieszkańców.

Niepewność pogody i znaczące spadki temperatury w okresach przejściowych w naszym klimacie zdarzają się coraz częściej. Wprawdzie latem wytwarzamy głównie energię na potrzeby ciepłej wody użytkowej, ale w razie ochłodzenia jesteśmy gotowi zwiększyć produkcję na cele ogrzewania i tym samym elastycznie zareagować na potrzeby cieplne mieszkańców – mówi Dariusz Wawrzyniak, Prezes Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej  – Ciepłownia pracuje przez cały rok. Przed nami intensywny czas inwestycji w nowe technologie i infrastrukturę, ale nawet podczas prac inwestycyjnych i remontowych produkcja ciepła odbywa się zgodnie z zapotrzebowaniem klientów, bez przerwy, niezależnie od pory roku – dodaje Dariusz Wawrzyniak.

Czy standard dla wszystkich?

Ciepło całoroczne dostępne jest dla klientów podłączonych do miejskiej  sieci  ciepłowniczej, korzystających z mieszkaniowych węzłów cieplnych.

Jakie korzyści?

Komfort cieplny, który jest wynikiem korzystania ze standardu ciepła przez cały rok, poprawia jakość życia, ponadto ciepło całoroczne wpływa korzystnie na stan techniczny budynku.

 

Nie zapomnij udostępnić: