Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 kwietnia, 2021 Tytuł artykułu

Informacja dla rodziców dot. sytuacji w Żłobku Miejskim „Tęczowy Świat”

Treść artykułu

Szanowni Rodzice,

Dyrektor Żłobka Miejskiego „Tęczowy Świat” w Brzegu informuje, iż w dniach 26.04.2021 r. do 30.04.2021 r. zajęcia w grupie Starszaków zostają zawieszone.
W związku z uzyskaną informacją o dodatnim wyniku badania w kierunku SARS-CoV2 u dziecka przebywającego w żłobku Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Brzegu obejmuje kwarantanną dzieci z ww. grupy w okresie od dnia 26.04.2021r. do dnia 30.04.2021 r.

Kwarantanna polega na czasowym odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej. Ograniczenie kontaktu osoby podejrzanej o zakażenie z innymi ludźmi ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzenienia się epidemii. Kwarantanna, którą objęto dzieci i personel żłobka nie ma wpływu na funkcjonowanie pozostałych grup. Wszystkie informacje przekazywane będą rodzicom poprzez ustalone formy kontaktu z wychowawcami grupy i dyrektorem.

Żłobek funkcjonuje cały czas w podwyższonym reżimie sanitarnym, na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja wyposażenia, pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych.

Informujemy, że żłobek jest przygotowany na trudne sytuacje, a działania podjęte we współpracy z Sanepidem oraz Organem Prowadzącym żłobek służą prewencji w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

Nie zapomnij udostępnić: