Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 marca, 2021 Tytuł artykułu

Laureaci konkursów przedmiotowych nagrodzeni!

Treść artykułu

We wtorek, 2 marca br. w Brzeskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie etapu gminnego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uroczystość odbyła się z udziałem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Kuratora Oświaty, Pana Michała Sieka.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe kierowane są do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie wybranym przedmiotem. Konkursy te obejmują i poszerzają treści podstawy programowej danego przedmiotu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a nauczyciele podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursów. W Gminie Brzeg w konkursach przedmiotowych na etapie gminnym brało udział łącznie 114 uczniów z sześciu szkół podstawowych. Pośród nich wyłoniono 27 finalistów etapu gminnego, a 8 z nich zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Tytuł laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych uzyskało 4 uczniów, w tym 2 w konkursie z języka angielskiego oraz 2 w konkursie biologicznym. Tytuł finalisty uzyskało 4 uczniów, z czego 2 w konkursie z języka polskiego, 1 uczeń w konkursie historycznym i 1 uczeń w konkursie geograficznym.

Burmistrz Brzegu pogratulował uczniom sukcesów naukowych, życząc dalszych osiągnięć. Nauczycielom zaś życzył znakomitych sukcesów uczniów. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów klasy 5a, 2a i 1c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu, przygotowanych przez Panią Danutę Hasiak i Panią Mariolę Kasprzyk.

 

Nie zapomnij udostępnić: