Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 lutego, 2021 Tytuł artykułu

Uroczysta gala wręczenia nagród Burmistrza Brzegu dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych

Treść artykułu

W środę, 24 lutego br. w Brzeskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta, doroczna gala wręczenia nagród Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka za wybitne osiągnięcia dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Tegorocznej uroczystości przyświecał cytat wybitnego, polskiego siatkarza – Arkadiusza Gołasia „Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj jak wspaniale jest latać i fruń jak najwyżej po marzenia”. Cytat akurat tego sportowca nie był przypadkowy, ponieważ w tym roku przypada 16. rocznica jego śmierci, a fani sportu doskonale wiedzą, że grał z numerem 16 na koszulce.

Zebranych gości powitał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, podkreślając w swoim przemówieniu ile wyrzeczeń kosztuje sportowców, żeby osiągnąć sukces. Sukcesów nie brakowało w wykonaniu nagrodzonych na brzeskiej gali sportowców, wystarczy tylko wspomnieć, że kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio wywalczyła dwójka brzeskich sportowców – Natalia Bajor (tenis stołowy) oraz Wojciech Pszczolarski (kolarstwo). Wielu brzeżan sięgało także po wysokie wyniki na polskim podwórku, jak np. Kamil Karbowiak (1 miejsce Mistrzostw Polski w biegu na 10 km), Emilia Kozioł (1 miejsce Mistrzostw Polski w Softballu), Dorian Kondrajczak (3 miejsce Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim – walkach do 68 kg), Marta Wdowiuk (3 miejsce Mistrzostw Polski w Koszykówce U-22 Kobiet), czy też Paweł Salacz, który zanotował świetny sezon na parkietach PGNiG Superligi Mężczyzn w Piłce Ręcznej, zdobywając aż 39 bramek i otrzymując powołanie do seniorskiej Reprezentacji Polski. Nagrodzone były także drużyny futsalowe Panów i Pań – KS Futsal Team Brzeg uzyskał w ubiegłym roku historyczny awans do Statscore Futsal Ekstraklasy, a UKS SAP Brzeg do 1 Ligi Futsalu Kobiet.

Każdy z nagrodzonych sportowców, a było ich blisko 50, otrzymał z rąk burmistrza okolicznościowy list gratulacyjny, natomiast na konta bankowe laureatów trafią upominki pieniężne. Przerwę w ceremonii wręczania nagród uświetniły wspaniałe występy artystów Brzeskiego Centrum Kultury – taneczne w wykonaniu podopiecznych Pani Pauliny Rutowicz i wokalne podopiecznych Pani Elżbiety Łobody.

Wszystkim nagrodzonym raz jeszcze składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sukcesy, które promują nasze miasto nie tylko na arenach polskich, ale i międzynarodowych!

Do zobaczenia za rok!

 

Nie zapomnij udostępnić: