Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lutego, 2021 Tytuł artykułu

Spotkanie z Dyrektorem Brzeskiego Centrum Medycznego

Treść artykułu

W piątek, 12 lutego br. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak spotkał się w swoim gabinecie z Dyrektorem Brzeskiego Centrum Medycznego, Panem Kamilem Dybizbańskim. Tematem rozmowy była bieżąca współpraca pomiędzy Gminą Brzeg a brzeskim szpitalem, w tym m.in. w zakresie organizacji szczepień dla nauczycieli z gminnych placówek oświatowych.

W poniedziałek 15 lutego br. rozpoczęły się szczepienia nauczycieli brzeskich szkół i przedszkoli przeciw Covid-19, które planowo potrwają do połowy marca. Szczepieniami objęci zostaną: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz kadra kierownicza pedagogiczna szkół i przedszkoli.
Ogółem szczepieniami będzie objętych 545 nauczycieli z powiatu brzeskiego, w tym 233 osoby z Gminy Brzeg. Pierwszych 100 nauczycieli w dwóch turach po 50 osób zostanie zaszczepionych już 15 i 16 lutego. Kolejni uprawnieni nauczyciele z pozostałych jednostek oświatowych, będą sukcesywnie szczepieni od 22 lutego. Szczepienia zakończą się prawdopodobnie w połowie marca.

W poniedziałek zostali zaszczepieni nauczyciele z Przedszkola Publicznego Nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Niepublicznej Szkoły im. św. Tomasza z Akwinu. Również w poniedziałek (15.02) zostało umówionych kolejnych 50 nauczycieli, którzy będą zaszczepieni we wtorek (16.02).

Nie zapomnij udostępnić: