Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 stycznia, 2021 Tytuł artykułu

Uroczyste pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu

Treść artykułu

W piątek, 29 stycznia br. w brzeskiej Komendzie Powiatowej Policji odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu insp. Mariusza Stelnickiego i powierzenia obowiązków na tym stanowisku mł. insp. Zbigniewowi Stanowskiemu. Rozkazy wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Jarosław Kaleta. Władze samorządowe podczas uroczystości reprezentował m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który w swoim przemówieniu skierował do komendanta podziękowania za dobrą współpracę i jego zaangażowanie, wręczając list gratulacyjny, pamiątkową grafikę miejską oraz bukiet kwiatów, życząc dużo radości i spokoju na emeryturze.

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za każdy dzień służby i włożony trud na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Złożył również serdeczne podziękowania władzom samorządowym i współpracującym instytucjom, za okazane wsparcie i współpracę.

Insp. Mariusz Stelnicki służbę w Policji rozpoczął 1 września 1991 roku. Przez kolejne lata pracy zajmował szereg stanowisk wykonawczych w pionie kryminalnym i wydziale operacyjno-rozpoznawczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Od 2001 roku pełnił służbę w wydziale opolskim Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w 2009 r. awansował na stanowisko naczelnika Wydziału w Opolu Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Ostatnim etapem w jego karierze policyjnej było objęcie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. Służbę w tutejszej jednostce pełnił od lutego 2019 roku.

Mł. insp. Zbigniew Stanowski Służbę w Policji rozpoczął 15 lutego 1994 roku. Przez pierwsze lata swojej pracy, służbę pełnił pionie prewencyjnym, a następnie kryminalnym w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim. Od 2004 r. swoją ścieżkę zawodową kontynuował w Komendzie Wojewódzkiej w Opolu. Tam zajmował szereg stanowisk wykonawczych w wydziałach zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcyjną. W 2012 r. awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W 2019 roku przejął obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Natomiast z dniem 30 stycznia 2021 r. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Jarosław Kaleta powierza mu obowiązku na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: