Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 stycznia, 2021 Tytuł artykułu

Zestawy ochrony osobistej przeciw covid-19 trafią do brzeskich seniorów i osób niepełnosprawnych

Treść artykułu

W poniedziałek, 11 stycznia br. w Brzeskim Centrum Seniora Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z kierownikiem MOPS Sebastianem Matuszewskim rozpoczęli akcję dystrybucji przy pomocy kurierów społecznych, zatrudnionych przez brzeski MOPS, pakietów ochrony osobistej. Gmina Brzeg otrzymała 640 zestawów środków ochrony osobistej przeciw covid-19, które trafią do brzeskich seniorów i osób niepełnosprawnych. Tak jak kilka tygodni temu informował, na specjalnie zwołanej dla samorządów konferencji Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, zestawy składające się ze środków dezynfekcyjnych oraz maseczek zostały przekazane do samorządów. Akcję koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu pod kierownictwem Pani Agnieszki Gabruk. Tytuł projektu to: „Niezależne życie – wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z chorobami neurologicznymi, w tym z chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona oraz osób starszych”. W ramach tego pilotażowego programu zostało także przygotowane mieszkanie dla osoby obłożnie chorej przy ul. Oławskiej wraz z pakietem usług społecznych.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu II Osi Priorytetowej PO WER typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Zestawy środków ochrony osobistej będą przekazywane brzeskim seniorom i osobom niepełnosprawnym za pośrednictwem zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu „kurierów społecznych” a także w siedzibie Brzeskiego Centrum Seniora w Brzegu przy ul. Piastowskiej 29 (budynek Dziennego Domu Pomocy). Tam też należy się zgłaszać sygnalizując potrzebę otrzymania pakietu.

Informujemy także, że obecnie na terenie Gminy Brzeg zatrudnionych jest 7 kurierów społecznych w projektach:

1. „Marszałkowski kurier społeczny” – usługa świadczona podczas epidemii COVID-19 i realizowana w projekcie: „Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne” jest to element Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu a realizatorem jest MOPS Brzeg – Brzeskie Centrum Seniora. Usługa na terenie naszego miasta świadczona jest przez 4 kurierów (dostarczenie ciepłego posiłku, bieżące wsparcie)
2. „Kurier społeczny” usługa świadczona w projekcie „BRZEG PRZYJAZNY DLA SENIORÓW I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” – Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koordynatorem projektu jest MOPS Brzeg, a realizatorem Brzeskie Centrum Seniora. W tym zadaniu usługa świadczona jest przez 3 kurierów (wsparcie w codziennym funkcjonowaniu).
3. „Wspieraj Seniora” Rządowy Program realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu do końca 2020 roku. MOPS zatrudniał kuriera społecznego, a program skierowany był do osób w wieku 70 lat
i więcej, i ma na celu ochronę przed zakażeniem Covid-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. W 2021r. Program zostanie wznowiony i planowane jest ponowne zatrudnienie kurierów społecznych w Brzegu.

 

Nie zapomnij udostępnić: