Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 grudnia, 2020 Tytuł artykułu

Zmiana dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów

Treść artykułu

Praktycznie wraz z końcem 2020 roku, swoją służbę w 1. Brzeskim Pułku Saperów zakończył płk Marek Golan, który przekazał dowództwo nad brzeską jednostką tymczasowemu dowódcy ppłk Zbigniewowi Buganikowi. Uroczyste przekazanie dowództwa w brzeskim pułku miało miejsce na placu apelowym jednostki wojskowej. Władze samorządowe podczas uroczystości reprezentował m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

– Czas spędzony w Brzegu był najlepszym w mojej dotychczasowej karierze mundurowej, a współpraca z władzami miasta i powiatu wzorcowa – mówił płk Marek Golan przyjmując podziękowania za wkład w rozwój miasta od Burmistrza Brzegu.

Jerzy Wrębiak złożył na ręce ustępującego dowódcy pamiątkową grafikę miejską, wraz z listem zawierającym podziękowania za pomoc w wielu ważnych dla miasta sprawach, w tym walce z pandemią Covid-19 oraz przeciwdziałaniu klęsk żywiołowych. Ponadto burmistrz wręczył bukiet kwiatów małżonce płk Golana.

– Dziękujemy za wszelką pomoc, jaką ofiarował Pan, Panie Pułkowniku mieszkańcom miasta. Zawsze mogłem liczyć na Pana pomoc, tak było m.in. nie tak dawno temu, kiedy w październiku br. mieliśmy w Brzegu alarm przeciwpowodziowy. Zapisał się Pan na kartach historii naszego miasta szczególnie, ponieważ za Pana kadencji wyremontowano m.in. Klub Garnizonowy, a w jego ogrodzie stanęła wyjątkowa fontanna Grupa Trytona, która od wielu lat łączy brzeską społeczność.

Płk Marek Golan obowiązki dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów pełnił od 14 października 2015 roku. Od nowego roku były już dowódca brzeskiej jednostki będzie pełnił nową funkcję – Szefa Oddziału Szkolenia Zarządu Inżynierii Wojskowej w Inspektoracie Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: