Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 listopada, 2020 Tytuł artykułu

Ważna informacja!

Treść artykułu

Informujemy, iż w związku z wdrażaniem ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w Urzędzie Miasta w Brzegu na parterze w budynku A – Biuro Podawcze została zainstalowana pętla indukcyjna wspomagająca słuch osobie  słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego.

Czym jest pętla indukcyjna?

Pętla indukcyjna jest jednym ze środków wspomagania słuchu, który znacząco poprawia zrozumiałość mowy osobie słabosłyszącej. Dzięki pętli indukcyjnej wzrasta komfort słyszenia oraz jakość odbieranego przez aparat słuchowy dźwięku.

Jak działa pętla indukcyjna?

Pętla indukcyjna przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego osoby słabosłyszącej.

Sygnał ze źródła dźwięku (mikrofon, TV, laptop, rzutnik multimedialny…) jest podłączony do wzmacniacza pętli indukcyjnej, który generuje prąd zmienny o wartości nawet kilkunastu amper. Prąd ten „płynie” poprzez obwód zamknięty, w którym wytwarzane jest zmienne pole magnetyczne.

Zmienne pole magnetyczne przekształcane jest przez cewkę w aparacie słuchowym na dźwięk a następnie wzmocniony odpowiednio do poziomu ubytku słuchu użytkownika.

Jak korzystać z pętli indukcyjnej?

Symbol pętli indukcyjnej umieszony jest na szybie naszego Biura, a to oznacza, że w danym miejscu jest zainstalowana pętla indukcyjna.

Aby z niej skorzystać należy przełączyć aparat słuchowy na program indukcyjny „T”. Nie potrzebne są żadne dodatkowe urządzenia, ponieważ cewka odbiorcza wbudowana jest w aparat słuchowy – posiada ją ponad 90% wszystkich aparatów słuchowych. Pętla indukcyjna jest kompatybilna z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu.

Jeśli nie wiesz jak włączyć program T lub jeśli program jest nieaktywny poproś o pomoc swojego protetyka słuchu.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: