Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 października, 2020 Tytuł artykułu

Konferencja online dot. wariantów budowy nowej obwodnicy Brzegu, wraz z przeprawą mostową

Treść artykułu

We wtorek, 27 października br. odbyła się konferencja online, której tematem było omówienie proponowanych wariantów budowy nowej obwodnicy Brzegu, wraz z przeprawą mostową przez rzekę Odrę. Konferencję zorganizował opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyskutowano m.in. na temat kwestii projektowych proponowanych wariantów. Gmina Brzeg, reprezentowana przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a także Prezesa PWiK Artura Stecułę, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu bryg. mgr Dariusza Gieronia oraz przedstawicieli Biura Budownictwa i Inwestycji wnioskowała o bezpośrednie włączenie ulicy Wrocławskiej do planowanej obwodnicy Brzegu, argumentując to tym, że ul. Oławska nie jest przystosowana do takiego natężenia ruchu oraz przy większych opadach deszczu bardzo często występują na niej utrudnienia lub jest całkowicie nieprzejezdna z powodu podtopień ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry (zostało to także przedstawione poglądowo, za pomocą dokumentacji fotograficznej UM i PWiK). Podobne stanowisko przedstawili reprezentanci Starostwa Powiatowego w Brzegu.

W chwili obecnej władze Brzegu, po przedstawieniu swoich argumentów, czekają na decyzje opolskiego oddziału GDDKiA oraz projektantów obwodnicy Brzegu, którzy muszą przedyskutować przekazane uwagi i zastanowić się jak je wdrożyć do projektu. Burmistrz Brzegu zaproponował również przeprowadzenie wspólnego spotkania w terenie, tak aby przedstawiciele GDDKiA oraz projektanci mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się sytuacją w terenie – drogom przy ulicy Wrocławskiej i Oławskiej.

 

Nie zapomnij udostępnić: