Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 października, 2020 Tytuł artykułu

Szlachetna Paczka startuje!

Treść artykułu

W wyniku pandemii co czwarty Polak lub wielu naszych rodaków straciło źródło dochodu. Ta sytuacja dotknęła nas wszystkich, ale najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie i te najmniej uprzywilejowane.

„Szlachetna Paczka” będzie w tym roku potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Tylko razem możemy pomóc tym, którzy mieli mniej szczęścia.

Brzeska drużyna „Szlachetnej Paczki” zachęca do pomagania potrzebującym. Można jeszcze zarejestrować się jako wolontariusz „Szlachetnej Paczki”. 12 listopada na stronie internetowej zostanie www.szlachetnapaczka.pl otwarta baza rodzin, którym bezpośrednio będzie można przekazać najpotrzebniejsze rzeczy. Nasz brzeski zespół liczy 15 wolontariuszy. Na tym etapie już poszukujemy rodzin, które potrzebują wsparcia. Baza z opisami, czego potrzebuje dana rodzina, zostanie uruchomiona 12 listopada. Zasada działania jest bardzo prosta, najpierw poszukuje się osób, które potrzebują pomocy, później przeprowadza się z nimi wywiad i weryfikuje ich potrzeby a na końcu poszukuje się osób „wielkiego serca”, firmy lub indywidualnego sponsora, który przygotuje dla rodziny paczkę z prezentami. Potrzeby są różne, bo może to być zimowa odzież, artykuły edukacyjne dla dzieci, sprzęt AGD: np. pralka, lodówka czy naczynia kuchenne. Darczyńcy sami wybierają rodzinę, której chcą pomóc. Finał tegorocznej „Szlachetnej Paczki” odbędzie się 11 i 12 grudnia.

Każdy kto chciałby przygotować paczkę z prezentami może kontaktować się z panią Barbarą Polak, liderem brzeskiego regionu „Szlachetnej Paczki”, pod numerem telefonu 506 949 824 lub Anną Krysiuk pod numerem telefonu 660 534 823.

 

Nie zapomnij udostępnić: