Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 października, 2020 Tytuł artykułu

Komunikat oświatowy

Treść artykułu

INFORMACJA

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu informuje, że w dniu 22.10.2020r. nauczyciel przeszedł test w celu wykrycia wirusa Covid – 19 i otrzymał pozytywny wynik. Nauczyciel przebywa na zwolnieniu lekarskim już od 17 października 2020r.  Od dnia 23 października 2020 roku do dnia 26 października 2020 roku decyzją Sanepidu zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w trzech klasach naszej szkoły drugiego etapu edukacyjnego, z powodu prewencyjnego skierowania uczniów pod nadzór epidemiologiczny. Kształcenie w tych oddziałach realizowane będzie w formie nauczania zdalnego. Uczniowie pozostałych klas kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Kwarantanna, którą objęto siedmiu nauczycieli drugiego  etapu, nie ma wpływu na toczący się proces edukacyjny w pozostałych oddziałach. Zajęcia lekcyjne każdego oddziału realizowane są codziennie w wyznaczonych dla danej klasy tych samych salach lekcyjnych.

W szkole każdego dnia i na bieżąco dokonywana jest dezynfekcja wszystkich pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych.

Wszystkich rodziców prosimy o rozmowy z dziećmi na temat konieczności stosowania środków ochrony osobistej – maseczek czy przyłbic, częstego mycia rąk, korzystania z płynów do dezynfekcji i zachowania dystansu społecznego. Okres jesienny i zmiany pogodowe są szczególnym okresem sprzyjającym przeziębieniom i  zachorowaniom grypowym, dlatego prosimy o zastosowanie szeroko pojętej profilaktyki.

Pragniemy  zapewnić, że szkoła jest przygotowana do trudnych wyzwań, a działania podjęte we współpracy z Sanepidem oraz Organem Prowadzącym szkołę służyć mają dobrze pojętej prewencji Covid – 19.

 

 

Z poważaniem

Lucyna Bończak – dyrektor szkoły

 

Nie zapomnij udostępnić: