Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2020 Tytuł artykułu

Strażacy wraz z wojskowymi zabezpieczają tereny wzdłuż Odry. Burmistrz Brzegu na miejscu rozmawiał z ich dowódcami oraz mieszkańcami

Treść artykułu

W sobotę, 17 października br. strażacy wraz z wojskowymi w dalszym ciągu zabezpieczali tereny wzdłuż Odry. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak przyglądał się z bliska całej akcji i rozmawiał zarówno z dowódcami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i 1. Brzeskiego Pułku Saperów, jak i z mieszkańcami terenów zagrożonych powodzią.

Od dzisiaj, przez co najmniej kilka dni, przez nasze miasto będzie przechodziła fala kulminacyjna. Znaczny wzrost poziomu Odry spodziewany jest w niedzielę, 18 października br. Wówczas prognozowana wysokość fali powodziowej wyniesie ok. 6,6-6,8 m. Obecnie wodowskaz pokazuje wodę na poziomie 6,13 m.

W dalszym ciągu apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń służb porządkowych i ratunkowych, zabezpieczenie okiennic, mienia, butli z gazem, usunięcie wartościowych przedmiotów z piwnic, garaży oraz środków ochrony roślin czy pestycydów, jak również przeparkowanie pojazdów w bezpieczne, wyższe miejsce. Zadbajmy także o nasze zwierzęta, zapewniając im bezpieczne schronienie.

W razie zagrożenia można telefonować pod numery telefonów Centrum Zarządzania Kryzysowego, które pełnią stały dyżur:

tel. kom. 698 623 579

tel. stacjonarny 77 416 99 50 (nr wew. 675)

 

Nie zapomnij udostępnić: