Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 października, 2020 Tytuł artykułu

Strażacy rozłożyli rękawy i worki przeciwpowodziowe. Na miejscu był także Burmistrz Brzegu

Treść artykułu

Dzisiaj w godzinach wieczornych strażacy rozkładali rękawy (napełniane wodą) i worki przeciwpowodziowe m.in. w obrębie ulic Nadbrzeżnej, Cegielnianej, Strzeleckiej i Grobli. Działania polegały na podwyższeniu linii brzegowej celem zabezpieczenia wyspy. Planowane jest ułożenie dwóch poziomów rękawów, aby podwyższyć maksymalnie to zabezpieczenie. Strażacy pracują na pełnych obrotach i robią co mogą, aby nieść pomoc dla mieszkańców oraz ich dobytku. Sytuacji na bieżąco przygląda się z bliska Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wraz z członkami Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dokonywał również rekonesansu najbardziej narażonych na powódź miejsc.

Od soboty, 17 października przez kilka kolejnych dni przez Brzeg będzie przechodziła fala kulminacyjna. W niedzielę, 18 października spodziewany jest z kolei znaczny wzrost poziomu Odry, prognozowana wysokość fali powodziowej wyniesie wówczas na wodowskazie ok. 6,6-6,8 m.

Apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń służb porządkowych i ratunkowych, zabezpieczenie okiennic, mienia, butli z gazem, usunięcie wartościowych przedmiotów z piwnic, garaży oraz środków ochrony roślin czy pestycydów, jak również przeparkowanie pojazdów w bezpieczne, wyższe miejsce. Zadbajmy także o nasze zwierzęta, zapewniając im bezpieczne schronienie.

W razie zagrożenia można telefonować pod numery telefonów Centrum Zarządzania Kryzysowego, które pełnią stały dyżur:

tel. kom. 698 623 579

tel. stacjonarny 77 416 99 50 (nr wew. 675)

 

Nie zapomnij udostępnić: