Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 października, 2020 Tytuł artykułu

Kreatywne granie – zagraj w mobilną grę miejską

Treść artykułu

Czy wkrótce Brzeg zniknie z map Polski i świata?

Czy jego urocze zakątki przestaną istnieć?

Nad miastem ciąży klątwa i tylko Ty możesz mu pomóc! Jeśli tego nie zrobisz Brzeg stanie się miejscem zapomnianym przez wszystkich.

Walcz z czarnymi mocami, które czają się na każdym rogu ulicy, w zabytkowych miejscach oraz w starych kamienicach. Niech narzędziem Twojej walki będzie smartfon! Wystarczy tylko ściągną aplikację Action Track i zeskanować dostępny w bibliotece kod QR.

Już w sobotę 10 października 2020 r. o godz. 11:00 rusza projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu pn. „Kreatywna biblioteka”.

W ramach projektu:

10 października 2020, godz. 11:00, Biblioteka Centralna przy ul. Jana Pawła II 5 – otwarcie mobilnej gry miejskiej „Alternatywny Brzeg”

10 października 2020, godz. 13:30, Biblioteka Centralna przy ul. Jana Pawła II 5 – spotkanie autorskie z Ewą Liszką „Brzeskie legendy”

15 października 2020, godz. 16:00, Biblioteka Centralna przy ul. Jana Pawła II 5 – spacer po Brzegu z Romualdem Nowakiem „Wille brzeskich fabrykantów w otulinie plant”

20 listopada 2020, godz. 18:00, Biblioteka Centralna przy ul. Jana Pawła II 5 – spotkanie autorskie z Michałem Cetnarowskim „Małe ojczyzny, duże literatury”.

 

Kreatywna biblioteka to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Księcia Ludwika I w Brzegu w ramach Programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2020, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt zakłada kreowanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w postaci aplikacji Action Track, która będzie platformą do stworzenia mobilnej gry miejskiej. W ramach zadania przewidziano: szkolenia bibliotekarzy pozwalające na poznanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, zdobycie nowych umiejętności oraz samodzielne projektowanie gier, zakup licencji umożliwiającej uruchomienie nowych usług i narzędzi wykorzystywanych do pozyskiwania nowych młodych czytelników, uruchomienie mobilnej gry miejskiej Alternatywny Brzeg pokazującej historię miasta opartą na literaturze i innych źródłach pisanych oraz organizację spotkań autorskich z pisarzami, którzy w swoich książkach opisywali Brzeg lub umieścili w nich losy bohaterów.

Koszty ogółem zadania: 37 500,00 zł
Kwota dofinansowania: 30 000,00 zł

Kwota wkładu własnego: 7 500,00 zł

Termin realizacji: 01 czerwca 2020- 31 grudnia 2020 r.

Nie zapomnij udostępnić: