Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 września, 2020 Tytuł artykułu

Koncepcja budowy basenu przy ul. Korfantego

Treść artykułu

Koncepcję budowy kąpieliska miejskiego przy ul. Korfantego w Brzegu przedstawił po raz pierwszy podczas sesji Rady Miejskiej 14 września 2018 roku architekt Piotr Michalski. Zakładała ona m. in. budowę trzech niecek basenowych (brodzik, basen średni i pływacki z 6 torami) na terenie skarpy – pomiędzy ścieżką spacerową a ogrodzeniem (tam, gdzie obecnie mieści się boisko do siatkówki i tereny zielone). Koncepcja zakładała także przywrócenie do stanu pierwotnego obiektu restauracji Wodnik (wraz z tarasami), który spełniałby funkcję gastronomiczną. Obok budynku przebieralni powstałoby m. in. zadaszone miejsce na parkowanie rowerów.

Wstępny koszt realizacji powyższych zadań oszacowano na ok. 18 – 20 mln zł. Jak podkreślił architekt, opracowana koncepcja ma charakter wstępny i jest punktem wyjścia do dyskusji.

Piotr Michalski jest brzeżaninem, dzięki jego projektowi nowe oblicze zyskała niedawno Miejska Biblioteka Publiczna w naszym mieście. Wykonał również bezpłatnie wizualizację toru kolarskiego w pobliżu krytej pływalni. Obecnie miasto posiada już gotowy projekt budowlany z parkingami od strony obwodnicy. Staramy się pozyskać środki zewnętrzne na to zadanie, ponieważ pandemia Covid-19 znacząco uszczupliła nasze dochody. Pomoc finansowa przedsiębiorcom, której udzieliło miasto, koszty funkcjonowania naszych instytucji w dobie pandemii znacząco podrożyło koszty ich funkcjonowania. Wszystko to sprawiło, że z dużą ostrożnością analizujemy nasze możliwości inwestycyjne. Mamy nadzieję, że przy zewnętrznym wsparciu finansowym i odrobinie dobrej woli ze strony Rady Miejskiej uda się niebawem ruszyć z zadaniem tak długo oczekiwanym przez mieszkańców. Prosimy trzymać kciuki!

Nie zapomnij udostępnić: