Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 września, 2020 Tytuł artykułu

Przypominamy o naborze wniosków do programu „Dobry Start”

Treść artykułu

Przypominamy, że jeszcze tylko do 30 listopada br. można złożyć wniosek do programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia. Co ważne, od 2019 r. świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych! Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówka”) w przedszkolu lub w szkole. Nie obejmuje także studentów.

Jak złożyć wniosek?

!! Wniosek  składa  się  w  urzędzie  gminy  lub  miasta  właściwym  ze  względu  na  miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie dobry start.

Wniosek można składać także online – przez stronę Ministerstwa Rodziny www.empatia.mrpips.gov.pl, Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz przez bankowość elektroniczną, lub wspomnianą droga tradycyjną (papierową)  w Urzędzie Miasta Brzegu, ul. Robotnicza 12.

Nie zapomnij udostępnić: