Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 września, 2020 Tytuł artykułu

ROZPOCZĄŁ SIĘ POWSZECHNY SPIS ROLNY PSR 2020

Treść artykułu

PRZYPOMINAMY ROLNIKOM Z TERENU BRZEGU, ŻE 1 WRZEŚNIA 2020 ROZPOCZĄŁ SIĘ POWSZECHNY SPIS ROLNY PSR 2020

 

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbywa się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

 

Podstawową metodą realizacji spisu powszechnego będzie samospis internetowy – każdy rolnik może dokonać spisu we własnym domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem, za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (http://spisrolny.gov.pl). Rolnicy nie posiadający w domu dostępu do Internetu będą mieli zapewniony dostęp do pomieszczeń wyposażonych w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu w lokalu gminnego biura spisowego – w siedzibie Urzędu Miasta w Brzegu przy ul.Robotniczej 12.

Uruchomienie tego punktu również będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej w kraju.

 

Od 1 września 2020 została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem 22 279 99 99, gdzie można:

– uzyskać pomoc przy samodzielnym wypełnianiu formularza spisowego przez Internet,

– spisać się przez telefon w przypadku braku dostępu do Internetu,

– uzyskać więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym,

– pozyskać informację o rachmistrzu spisowym, w tym potwierdzenia jego tożsamości.

 

W przypadku nie dokonania przez rolnika spisu elektronicznego uzupełniającą metodą udziału w spisie jest wywiad telefoniczny (przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego) oraz wywiad bezpośredni (przeprowadzany przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w kraju).

Wszystkie dane pozyskane od rolników w ramach PSR stanowią tajemnicę statystyczną.

 

W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących Powszechnego Spisu Rolnego 2020 zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 22 279 99 99. Szczegółowe informacje o Spisie Rolnym PSR  2020 są również dostępne na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/

Zachęcamy wszystkich Rolników z terenu Gminy Brzeg do przekazywania informacji o Spisie rodzinie, przyjaciołom, wszystkim zainteresowanym sympatykom rolnictwa.

 

Uprzejmie proszę Rolników z terenu Gminy Brzeg o zrozumienie potrzeby udziału w PSR 2020, zaangażowanie się, udzielenie rzetelnych i dokładnych informacji, które będą wiarygodnym materiałem informacyjnym niezbędnym do efektywnego zarządzania gospodarką rolną.

 

Bezpieczeństwo danych

Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o istocie tajemnicy statystycznej i sankcjach za jej niedotrzymanie. Następnie na ręce właściwego komisarza spisowego składają pisemne przyrzeczenie następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”

 

Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

 

Gminne Biuro Spisowe w Brzegu:      Urząd Miasta w Brzegu

  1. Robotnicza 12, 49-300 Brzeg

tel. 77-416-04-26   lub   77-416-05-19

e-mail: spis.rolny@brzeg.pl

 

Ustawa o powszechnym spisie rolnym (https://spisrolny.gov.pl/images/pliki/D2019000172801.pdf)

Nie zapomnij udostępnić: