Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 września, 2020 Tytuł artykułu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Treść artykułu

We wtorek, 1 września br., po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i koniecznością wprowadzenia nauczania zdalnego, do murów szkolnych powrócili uczniowie, aby rozpocząć, już stacjonarnie, nowy rok szkolny 2020/2021. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wziął udział w inauguracji, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego także było inne niż dotychczas, ponieważ uczestniczyli w nim tylko pierwszoklasiści, a pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich klasach.

Burmistrz podczas swojego przemówienia życzył zarówno uczniom, jak i nauczycielom, aby ten rok szkolny przebiegał bezpiecznie i udało się go zakończyć stacjonarnie planowo w czerwcu 2021 roku. Ponadto wraz z Dyrektor PSP nr 6 Anną Krokosz wręczył nagrody „Primus inter Pares” dla najzdolniejszych uczniów szkoły oraz ich nauczycieli. Gala wręczenia tych szczególnych nagród odbywała się zawsze w Wielkiej Sali Stropowej Ratusza Miejskiego, ale w minionym roku szkolnym było to z wiadomych względów niemożliwe.

W poniższej galerii umieszczamy także najważniejsze zasady związane z powrotem uczniów do szkół. Bardziej szczegółowe informacje znaleźć można pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/qa-powrot-uczniow-do-szkol-i-placowek-1-wrzesnia-2020-r

 

Nie zapomnij udostępnić: