Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 sierpnia, 2020 Tytuł artykułu

Ulica Platanowa oficjalnie otwarta!

Treść artykułu

W czwartek, 27 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie ul. Platanowej, którego dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Wicewojewoda Opolski Teresa Barańska jako, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1,3 mln zł oraz przedstawiciel wykonawcy Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „DOMAX”. Po przecięciu symbolicznej wstęgi wicewojewoda złożyła na ręce burmistrza list gratulacyjny od Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, gratulując tak sprawnego działania na rzecz lokalnej społeczności i zakończenia przebudowy kolejnej drogi w Brzegu. Radę Miejską reprezentowali w uroczystości Zastępca Przewodniczącego – Dariusz Socha oraz Radosław Preis.

Tym samym ulica Platanowa stała się kolejną wyremontowaną ulicą w tej części miasta, ponieważ przypomnijmy, że wcześniej przebudowane zostały także ul. Konopnickiej (częściowo – 2013 rok), ul. Topolowa (2015) oraz Lipowa (2018-2019).

W ramach zadania wykonano nową sieć kanalizacji deszczowej, która zastąpiła stary i będący w bardzo złym stanie technicznym kanał deszczowy, dzięki czemu będzie możliwe skuteczne odwadnianie pasa drogowego oraz podłączenie odwodnienia terenów z sąsiadujących z drogą nieruchomości. Ponadto wybudowano nowe oświetlenie w technologii LED, które pojawiło się w miejsce starych lamp sodowych, to z kolei znacznie poprawi bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Z kolei jezdnia, chodniki, zjazdy oraz stanowiska postojowe zyskały nową konstrukcję i nawierzchnię, oznaczono również stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Zadanie zrealizowane zostało przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „DOMAX” z siedzibą w miejscowości Boronów. Całkowity koszt realizacji przebudowy ul. Platanowej wyniósł 2.831.565,93 zł, z czego ponad 1,3 mln zł pochodziło z dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych dysponowanego przez Wojewodę Opolskiego Adriana Czubaka. Pozostała część kwoty została pokryta ze środków własnych Gminy Brzeg.

Po zakończonej uroczystości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zaprosił Wicewojewodę Opolską Teresę Barańską do swojego gabinetu, gdzie rozmawiano o planach inwestycyjnych Gminy Brzeg, w tym także o przebudowie ulic Jana Pawła II (wraz z budową nowego ronda przy skrzyżowaniu z ul. Piastowską) oraz Powstańców Śląskich, na które Gmina Brzeg złożyła wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok.

Poniżej zdjęcia z oficjalnego otwarcia, a także ulicy Platanowej przed i po zakończonej przebudowie.

Nie zapomnij udostępnić: